UDZIELĘ POŻYCZKI POD ZASTAW NIERUCHOMOŚCI

Poszukując w internecie możliwości uzyskania finansowania nie sposób nie natknąć się na ogłoszenia o treści: „udzielę pożyczki pod zastaw nieruchomości, każdy przypadek! Minimum formalności. Atrakcyjne, negocjowalne warunki. Wysoka przyznawalność. Kwoty wielomilionowe także możliwe”.

Choć brzmi zachęcająco to zwrócić uwagę należy, że częstokroć są to ogłoszenia zamieszczane przez osoby prywatne bez uregulowanej działalności, które w obliczu nieopłacalnych obecnie lokat bankowych (tutaj przypomnijmy, że Rada Polityka Pieniężnej w tym roku już 3 razy obniżyła wysokość stóp procentowych) poszukują alternatywnych źródeł zarobkowania. W ostatnich miesiącach takich „prywatnych inwestorów” wyrosło jak grzybów po deszczu, zarówno tych rzetelnych jak i tych mniej etycznych.

Dla sporej części osób pożyczka pod zastaw jest to jedyne wyjście . Skoro potrzebujemy środków pieniężnych, a w poszczególnych bankach jak i u osób najbliższych nie możemy na nie liczyć, pozostaje nam jedynie oferta w sektorze pozabankowym.

Zamiast incydentalnej działalności tzw. prywatnych inwestorów warto bliżej przyjrzeć się ofertom rejestrowanych Instytucji Pożyczkowych stale trudniących się udzielaniem pożyczek zabezpieczonych hipotecznie. Choć procedura jest najczęściej maksymalnie uproszczona, to jednak wyróżnia się pewnym uporządkowaniem i od samego początku jasno określonymi zasadami co wpływa na bezpieczeństwo zarówno dla Pożyczkobiorcy jak i dla Pożyczkodawcy. Jak wiadomo, każda ze stron obawia się ryzyka. Pożyczkobiorca poszukuje sprawdzonego i uczciwego finansowania, a Pożyczkodawca rzetelnie wypełniającego miesięczne zobowiązania klienta. W każdym jednak przypadku potencjalnego Pożyczkodawcę (Instytucję Pożyczkową) zawsze warto zweryfikować, chociażby sprawdzając podstawowe kwestie:

-to czy jego działalność jest zarejestrowana przez sąd w krajowym rejestrze sądowym,

-czy posiada wymagany kapitał zakładowy w pełni opłacony,

-czy widnieje w Rejestrze Instytucji Pożyczkowych prowadzonych przez Komisję Nadzoru Finansowego,

-czy przypadkiem nie widnieje na liście ostrzeżeń publicznych prowadzonych przez Komisję Nadzoru Finansowego.